Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич в етері КИЇВ24. 

Вона зауважила, що ні перелік послуг, ні їхню кількість скорочувати не будуть.

«Ми провели інвентаризацію всіх пільг, гарантій і послуг, які є зараз на законодавчому рівні і передбачені зі сторони держави, які мають надаватись людям. Це є послуги як в медичній, так і в соціальній, освітній сферах, зайнятості і так далі. На сьогодні їх є понад 600 різних», – каже посадовиця.

За словами держпосадовиці, наразі навіть ті послуги, які гарантовані законодавством, не завжди надаються. Якісь переліки є недостатньо ефективними, наприклад, у частині перенавчання чи працевлаштування.

«Власне, за результатами цієї інвентаризації, ми зараз працюємо з профільним міністерством, щоб переглянути або доповнити цей перелік послуг, або замінити якісь послуги, які не працюють, на більш ефективні, з урахуванням міжнародного досліду. Але це дуже важливий момент, що послуги мають надаватися відповідно до потреб, але їхній перелік зменшуватись не буде», – говорить Карчевич.

По-перше, зміняться підходи, за якими визначається стан людини.

«Зараз у нас є певні категорії груп інвалідності, але вони не дають можливість повноцінно оцінити поточний стан. А, власне, міжнародний класифікатор дозволить оцінити поточний стан відповідно до міжнародних правил», – пояснила посадовиця.

По-друге, зміняться підходи щодо оцінки потреб і переліку послуг, які людина може отримати.

«І, власне, це все буде також автоматизовано, що дозволить, перше, мінімізувати корупційні ризики і зменшити бюрократії, власне, час людини на збирання тих всіх довідок, які зараз, власне, ведуться в паперовому вигляді», – підсумувала вона.

Фото: відкриті джерела