Це підтвердили в Міністерстві економіки України, пише видання AIN.UA”.

У відомстві кажуть, що іншої альтернативи, крім диджиталізації процесів, пов’язаних із бронюванням, немає.

Зараз тривають узгодження з Міністерством оборони та Мінцифри підходів, як перевести “в цифру” ті нормативно-правові акти, які регулюють або будуть регулювати питання бронювання військовозобов’язаних.

«Очевидно, що суспільство бачить необхідність змін. Цифрове рішення зʼявиться, коли ми напрацюємо нові положення стосовно бронювання, які збалансують потреби безпеки й оборони, економіки, бюджету, бізнесу, гуманітарної сфери тощо», — розповіли у міністерстві.

Також у відомстві стверджують, що ведуть діалог і з бізнесом, і профільними асоціаціями, іншими представниками влади, народними депутатами та стейкхолдерами.

Раніше повідомляли, що в Україні розширили можливості бронювання військовозобов’язаних працівників оборонно-промислового комплексу від мобілізації. Згідно з наказом, який набув чинності 17 травня, зміни стосуються тих критеріїв, які дають підставу для бронювання від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності.

Крім того, 14 травня Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних від мобілізації. Відповідно до цих змін спрощується бронювання працівників підприємств паливно-енергетичного комплексу, яких залучають до відновлення об’єктів критичної інфраструктури, та їх підрядних організацій.

Нагадаємо, 10 травня Кабінет Міністрів також вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Згідно з документом, погодження списків військовозобов’язаних для бронювання передається від Генерального штабу Збройних сил України до Міністерства оборони.