Новий закон про мобілізацію в Україні передбачає, що бізнес має поставити свій транспорт на військовий облік.

КИЇВ24
Фото: Getty Images

Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

Він додав, що за чинним законом з 18 травня на військовому обліку мають перебувати всі транспортні засоби, включно з авто.

Постановою з 18 травня заборонять юридичним особам переміщати транспортні засоби, які стоять на військовому обліку (а це всі, окрім мотоциклів) не тільки за кордон, але і за межі області реєстрації (крім суміжних областей). Ще раз всім.

Народний депутат все ж зазначив, що цю норму досі не ухвалили. Однак якщо вона набуде чинності, це зупинить роботу багатьох бізнесів в Україні. Адже тоді служби доставки, перевізники та пошта зможуть працювати лише через перевантаження на межах областей. А експортувати чи імпортувати продукцію зможе лише іноземний транспорт.

Мобілізація в Україні: деталі нового закону

Новий закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.

Сьогодні, 4 травня в Україні скасують статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію «непридатних» або «придатних» до військової служби.

Тим часом електронний кабінет військовозобов’язаного в Україні запустять з 18 травня. В ньому військовозобов’язані будуть повинні зареєструвати свій номер телефону, зазначити електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.

Також у Сухопутних військах ЗСУ повідомили, що територіальні центри комплектування (ТЦК) працюють 24/7.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

    Останні новини

    Погода
    Більше новин