Про це повідомив нардеп від партії “Голос” Ярослав Железняк.
Оподаткування крипти та інших віртуальних активів розглядають на післявоєнний період.
Драфт закону про легалізацію крипти НКЦПФР та НБУ мають намір розробити за допомогою МВФ та представити вже до кінця грудня цього року.
Як зазначає нардеп, серед інших очікуваних податкових змін на післявоєнний період ще є реформа оподаткування промислових викидів та перегляд оподаткування видобувних галузей.
Україна планує оновлення регулювання криптовалют
У квітні 2023 року повідомлялось, що Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку, Мінцифри, Нацбанк та народні депутати готують оновлене законодавство про регулювання віртуальних активів.
15 березня 2022 року президент підписав ухвалений напередодні закон “Про віртуальні активи”, проте, попри очікування гравців українського крипторинку, документ так і не набув чинності.
Щоб це стало можливим, потрібні були зміни у Податковий та Цивільний кодекси України – це чітко визначило б механізм оподаткування віртуальних активів, зокрема і криптовалют.
Проте на початку повномасштабної війни питання правок до Податкового кодексу відклали, а згодом від закону у першій його версії відмовилися.
Наприкінці березня 2022 року Рада Європейського Союзу почала роботу над єдиними правилами регулювання криптоактивів.
Зрештою 20 квітня Європейський парламент затвердив першу у світі збірку вимог до криптовалют МіСА.
Зважаючи на те, що законодавче регулювання ринку віртуальних активів є обов’язковою умовою євроінтеграції, Україна має синхронізувати своє законодавство з європейськими нормами.
ЄС остаточно ухвалить МіСА лише у липні, після цього український парламент зможе затвердити законопроєкт про віртуальні активи, а потім – і зміни до Податкового та Цивільного кодексів.