Про це заявив голова Держенергонагляду Руслан Слободян.

Він зазначив, що створення переліку об’єктів — це кропітка робота, яка потребує аналізу умов електропостачання сотень споживачів. Ймовірно до 1 липня процес буде завершено.

“Наразі в багатьох областях з переліку об’єктів з гарантованим електропостачанням вже виключено десятки, а в деяких областях — понад сотню споживачів. Логіка процесу в тому, що важливо віднайти баланс і захистити об’єкти критичної інфраструктури від відключень, водночас не створюючи надмірного навантаження на інших”, — сказав Слободян.

За його словами, пропонується розділити об’єкти інфраструктури за сезонами — на літній та зимовий. В уряді пояснюють, що зараз до переліку включені об’єкти, що надзвичайно важливі упродовж опалювального періоду, але влітку не працюють.

Також розглядається можливість ручного перемикання у застосування графіків відключень, як це було взимку 2022-2023 років. Таке перемикання здійснюється у мережі середньої напруги 10 кВ.

“На жаль, на сьогодні не всі мережі у нас повністю автоматизовані й далеко не всі частини мережі можна вимикати та вмикати дистанційно. Іноді потрібно виїхати в якийсь розподільний пункт і там вже на місці вимкнути частину лінії. Це, звичайно, потребує додаткових зусиль операторів системи розподілу”, — додав Слободян.

На його думку, у серпні можна очікувати зменшення обмежень, враховуючи закінчення ремонту на деяких енергоблоках АЕС та зменшення кількості об’єктів з гарантованим електропостачанням.

Графіки відключень 19 червня

У середу, 19 червня, в Україні будуть діяти планові графіки погодинних вимкнень електроенергії для населення і промисловості протягом всієї доби. Світло вимикатимуть з 00:00 до 24:00.

В Укренерго розповіли, що причиною таких обмежень стало прогнозоване зростання споживання електроенергії через спекотну погоду. Водночас енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури, які працюють для населення, обмежувати не будуть.