Про це розповів адвокат, доктор юридичних наук, керівник ЮК «Приходько та Партнери» Андрій Приходько.
За його словами, з’явилась нова стаття Кримінального кодексу, що має дві частини. Перша передбачає кримінальну відповідальність від 3 до 5 років, друга – від 8 до 15 років.
Перша частина статті має формальний склад. Для закінченого злочину достатньо просто висловлюватися, констатуючи певні факти, які підривають довіру до ТЦК СП та шкодять мобілізації.
За словами Приходька, Верховний Суд вже навіть виніс декілька вироків з цього приводу і чітко визнав, що подібні дії — публічне бойкотування мобілізації – це кримінальний злочин. Навіть якщо фактично не була встановлена шкода від подібного порушення.
Якщо ж внаслідок висловлювань фігуранта зафіксовано прямі збитки або тілесні пошкодження, то йому інкримінуватиметься частина друга злочину, за якою порушнику передбачено до 15 років позбавлення волі.
“Те, що написали ТЦК СП, викликане тим, що зазвичай весь конфлікт і всю його історію повністю ніхто не показує. Здебільшого вирізають просто ті моменти, де закон порушують працівники ТЦК СП, але не демонструють моменти, де закон порушує саме громадянин”, — зазначив Приходько.