Про це повідомили в апараті Верховної Ради.

Зазначається, що ті моделі, які запропонували законодавці, передбачають:

  • сплату спеціального збору за бронювання працівників;
  • бронювання на підставі заробітної плати;
  • змішану модель бронювання.

За словами голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, від сплати спеціального збору Україна може отримати до 200 мільярдів гривень на рік. Це становить близько двох третин усіх коштів, які призначені на закупівлю українського озброєння.

Економічне бронювання: у чому проблема

Питання “відкупу” від мобілізації почали розглядати ще на момент підготовки проєкту закону про мобілізацію. Однак в основних положеннях таку можливість не згадали.

Раніше у Верховній Раді було зареєстровано одразу два законопроєкти щодо економічного бронювання працівників. Перший проєкт закону передбачає бронювання спеціалістів за сплату підвищеного військового збору — 20 400 грн в місяць, другий — регламентує можливість забронювати ФОПа, зареєстрованого не пізніше ніж за 6 місяців до набрання чинності цим законом з доходом вище 60 тисяч гривень.

Народний депутат Вадим Галайчук зазначив, що ухвалення цього закону зможе приносити до бюджету України 40-45 млн гривень щомісяця, що було б дуже доречно для фінансування мобілізації.

Попри це, у парламенті до цієї ініціативи ставляться скептично: голова ВРУ Руслан Стефанчук зазначив, що не знає, чи підтримають ці законопроєкти на Погоджувальній раді.