Про це йдеться в повідомленні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Зазначається, що таке оцінювання мають пройти 1 884 судді місцевих та апеляційних судів з усієї України. Деякі з них будуть повинні розпочати цю процедуру зі складання іспиту (109 осіб). Водночас переважну більшість (1 775 осіб) допустили до другого етапу – дослідження досьє та проведення співбесіди.

До етапу співбесід долучиться Громадська рада доброчесності, яка має сприяти Комісії у встановленні відповідності судді чи кандидата на посаду судді критеріям професійної етики та доброчесності.

Цю інформацію підтвердив голова ВККС Роман Ігнатов.

Якісне та прозоре проведення кваліфікаційного оцінювання суддів сприятиме підвищенню довіри до правосуддя в Україні. Тому комісія докладе максимум зусиль, аби ця процедура показала свою ефективність

Напередодні відновлення кваліфікаційного оцінювання ВККС спільно з ГРД погодили перелік індикаторів, які свідчать про невідповідність судді чи кандидата на посаду судді критеріям доброчесності та професійної етики, а також принципи їхнього застосування.

Кваліфікаційне оцінювання суддів, яке відновлюється з 13 листопада 2023 року, розпочнеться з роботи трьох колегій Комісії.

У перший день заплановані співбесіди з дев’ятьма суддями.

Нагадаємо, у червні 2023 року Вища рада правосуддя обрала новий склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Це дозволить проводити добір суддів на понад дві тисячі вакантних посад, а також завершити кваліфікаційне оцінювання суддів.