Про це розповів в ефірі КИЇВ24 генеральний директор мережі АЗС Леонід Косянчук.
Що стосується цих акцизів, дійсно там незначне подорожчання, що стосується бензину та дизельного палива. Це 1,5 грн для бензину та 2 грн на дизельному паливі. Так воно і є. Проте здорожчання скрапленого газу буде більше 5 гривень.
Він додав, що скраплений газ припиняє бути альтернативою бензину через здорожчання. Тож, за словами директора мережі АЗС, вдарили по найбільш незахищеній верстві населення.
Але пального завезли багато. І моментального здорожчання не буде. Окрім газу, він вже почав дорожчати.
Нагадаємо, 2 вересня президент України Володимир Зеленський підписав закон №11256-2 про підвищення акцизів на пальне. Документ має почати діяти тоді, коли його опублікують в офіційному виданні “Голос України” та у Відомостях Верховної Ради України.
В Україні зросте вартість пального: що відомо про закон
Нагадаємо, 18 липня Верховна Рада України у другому читанні підтримала законопроєкт №11256- 2 про зростання акцизного податку на пальне.
У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що мінімальні ставки акцизного податку складають: для бензину – 359 євро за 1000 літрів, для дизельного пального – 330 євро за 1000 літрів, а для скрапленого газу – 125 євро за 1000 кілограмів (орієнтовно 68 євро за 1000 літрів).
Ухвалений альтернативний закон пропонує привести чинні положення Податкового кодексу України у відповідність до положень Директиви №2003/96/ЄС та визначити наступні ставки акцизного податку: для бензину – 359 євро за 1000 літрів, для дизельного пального – 330 євро за 1000 літрів, для скрапленого газу – 70 євро за 1000 літрів.
Раніше також повідомляли, що директор консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн розповів, що ціни на бензин та дизель в Україні не зростатимуть. Адже нині компанії-трейдери активно завозять бензин та дизель за старим акцизом. Тому ціни на пальне, попри зростання акцизного податку, залишаться на тому ж рівні.