Про це сказав міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков на конференції «Майбутнє українського експорту», пише «Економічна правда».

Водночас чиновник зазначив, що логістичні та транзитні проєкти, над якими нині працюють в уряді, стосуються Молдови та Румунії. За його словами, ці держави не бачать в Україні конкурента, і «вони відчули, що можуть заробляти на транзиті, для них це додатковий заробіток».

Він додав, що Румунія очікує від Єврокомісії кошти, які планує витратити на розбудову інфраструктури на своїй території.

Кубраков також заявив, що Україна планує зосередитись на розвитку інфраструктури саме з цими країнами. Зокрема, є велика кількість ініціатив щодо Дунаю та розвитку там пунктів пропуску. Також у планах — добудова залізничної інфраструктури у напрямку Молодови.

Кубраков наголосив, що Польща також залишається важливим напрямком. Однак порівняно з 2022 роком там обсяги перевезень залізницею впали вдвічі, тож розбудовувати інфраструктуру наразі немає сенсу.

Нагадаємо, що Греція заявила про готовність надати альтернативний маршрут для українського зерна через свої північні порти Салоніки та Олександруполіс.

Фото: Getty Images