Про це повідомляє Моніторинг основних подій в економіці України від Мінекономіки.

У звіті наводять дані Держстату, відповідно до яких середня зарплата (до відрахування податків) у другому кварталі зросла до 20964 гривень. Крім того, на сайтах пошуку роботи середня “чиста” зарплата в резюме становить 20 503 гривень, у вакансіях — 19 674 гривень.

Як зазначається в огляді, на рівень оплати праці у 2023-2024 впливають чинники 2022 року — наслідки активних бойових дій на значній території України, а саме:

  • тимчасова втрата значної території, руйнація інфраструктури та підприємств (або їх пошкодження),
  • суттєві перманентні руйнування логістики,
  • велика кількість людей працездатного віку за кордоном та в лавах ЗСУ, що створює значні структурні дисбаланси на ринку праці.

Рейтинг зарплат

За даними Мінекономіки, у першому півріччі 2024 року середня зарплата штатних працівників у сфері “Інформація та телекомунікації” становить 49 831 гривню, у сфері “Фінансова та страхова діяльність”, — 39 503 гривень.

Найнижча зарплата у сфері “Освіти” — 13 862 гривні.

Водночас стало відомо, що у жовтні 2024 року українці можуть отримати меншу зарплату через впровадження податку «заднім числом».

Військовий збір підвищать з 1,5% до 5% на всі зарплати. Закон набере чинності після 15 жовтня, а до цього часу всім виплатять аванс, з якого податок становитиме 1,5%. Після 15 жовтня податок за жовтень буде 5%, включно з авансом.

Роботодавці не зможуть повернути виплачений аванс, тому Мінфін пропонує утримати ці кошти при виплаті зарплати.

У результаті зарплата буде зменшена не тільки на 3,5% через підвищення збору, а й на суму з авансу.