Про це повідомили у Національному антикорупційному бюро України.

У НАБУ нагадали, що рік тому, 16 вересня 2020 року, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду так звану «справу зниклого басейну». А почалася вонга після звернення небайдужих батьків учнів спеціалізованої школи №130 Голосіївського району столиці, де і мали збудувати басейн.

«Натомість забудовник звів багаторівневий паркінг просто на очах у дітей і батьків. Причетними до цієї схеми виявилися колишній головний архітектора Києва та гендиректор компанії-забудовниці. Завданні збитки громаді столиці становили понад 9,3 млн грн», – зазначили в НАБУ.

Хронологія справи

У 2002 році Київська міська рада передала земельні ділянки у центрі столиці в оренду ТОВ «Невірос». Підприємство мало збудувати житловий будинок з вбудовано-прибудованим басейном для середньої школи № 130. У 2005 році Голосіївська райрада, середня школа № 130 та ТОВ уклали договір про співробітництво в межах реалізації зазначеного проєкту.

За його умовами ТОВ звело коробку житлового будинку з допоміжними приміщеннями басейну. Але у 2008 році  будівництво припинили через відсутність грошей. А тому ТОВ уклало інвестиційний договір з іншою компанією-забудовницею – ТОВ «Укрбуд Девелопмент»– і вони вже разом зобов’язувались завершити будівництво, включно із басейном.

«Проте у липні 2013 року, як з’ясувало слідство, директор департаменту містобудування та архітектури КМДА (колишній головний архітектор Сергій Целовальник – ред.), діючи у змові та в інтересах директора компанії-забудовниці, видав містобудівні умови та обмеження забудови. Замість будівництва басейну для середньої школи №130 вони передбачали будівництво на території школи багаторівневого паркінгу», – зазначили в НАБУ.

У подальшому, без відома школи та Голосіївської районної ради, компанія-забудовниця на місці басейну збудувала паркінг та продала незаконно побудовані паркомісця.

Із серпня 2019 року до травня 2020 року тривало досудове розслідування справи. 30 січня 2020 року забудовнику та ексголовному архітектору Києва повідомлено про підозру.

На сьогодні генеральний директор компанії-забудовниці ТОВ «Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода має також статус підозрюваного в іншому кримінальному провадженні – за фактом заволодіння майном Національної гвардії України у розмірі 81,64 млн грн.

У лютому 2021 року Майборода заявив, що справа з басейном сфабрикована і що у такий спосіб НАБУ начебто намагається схилити гендиректора до співпраців у справі про квартири для Нацгвардії.

Тим часом у НАБУ заявляють, що очікуємо на справедливе правосуддя у «справі зниклого басейну».

Фото: скріншот