Про це в етері телеканалу КИЇВ24 розповів директор з комунікацій при Українському конгресовому комітеті Америки Андрій Добрянський.
За його словами, Україна вічно прислухалась до США, Європи та міжнародних угод.
Тепер, на його думку, дуже важливо, щоб Україна тепер говорила на міжнародній арені про свій ядерний потенціал і не мовчала.
Справді, нам треба підкреслювати, що така система, про яку цілий світ мріє, без ядерної зброї, — не працює.
Він додав, що яскравим прикладом для України може стати історія Індії та Пакистані, коли країни попри тиск світу отримали ядерну зброю.
Так само Україна повинна мати таке саме право, як вона хоче. Ми знаємо, що Україна підписала угоди, і що вона тепер «поза ядерною зброєю». Але, як було сказано раніше, були певні гарантії (Будапештський меморандум — ред.), які світ не виконував.
Відновлення ядерної зброї в Україні
17 жовтня 2024 року на пресконференції у Брюсселі президент України Володимир Зеленський розповів, що говорив із Дональдом Трампом щодо ядерної зброї Києва. За його словами, РФ була гарантом Будапештського меморандуму і порушила цей документ. На його думку, не можна вірити всім партнерам, які гарантують збереження територіальної цілісності та суверенітету України. Він зазначив, що сказав в розмові з кандидатом у президенти США: «або в України буде ядерна зброя, і тоді ми отримаємо захист. Або наша держава повинна бути частиною Альянсу (НАТО – ред.)». Український політик ствердив, що республіканець сказав йому у відповідь, що Україна має «справедливі аргументи».
У цей же день Bild написало про те, що нині Україна серйозно розглядає можливість відновлення власних запасів ядерної зброї. Це нібито станеться лише за умови нового наступу РФ на Київ. Для створення першої бомби знадобиться всього кілька тижнів, каже для видання неназваний український чиновник, який «займається поставками зброї». Водночас президент Зеленський спростував цю інформацію і заявив, що Україна не буде створювати загрозу ядерною зброєю для світу.