Про це пише Defense Express.
У офіційному повідомленні від учасників, яке було опубліковано 13 грудня, зазначено, що кожна сторона отримала рівну долю у 33,3%, що означає відповідний розподіл всіх ризиків та прибутків. Це не означає неможливість долучення інших учасників, але вже на рівні підрядних робіт, наприклад, як Rolls-Royce, що займається двигунами для нього.
Як пишуть експерти, спільне підприємство під проєкт GCAP цілком аналогічне досвіду зі створенням та розвитком винищувача Eurofighter Typhoon, коли у 1986 році Німеччині було сформовано компанію Eurofighter Jagdflugzeug GmbH. Тобто для проєкту з розробки нового літака спільними зусиллями це дійсно дуже важливе організаційне досягнення.
Воно також демонструє, що наразі у Великої Британії, Італії та Японії немає планів розширювати коло учасників проєкту GCAP. Зокрема до проєкту нібито хотіла приєднатися Саудівська Аравія. Ця країна навряд могла внести компетенції, але точно могла підтримати проєкт грошима. А завдяки прямій участі у програмі отримала б 100% гарантію того, що зможе закупити стільки літаків, скільки захоче. Бо країна дійсно має негативний досвід із заблокованою Німеччиною закупівлею 48 додаткових Eurofighter.
Також участь у програмі оцінювала Швеція, але у підсумку було вирішено почекати, і лише у 2025 році прийматиметься рішення, що робити далі. Або розробляти літак самостійно, або все ж таки увійти у кооперацію, або просто купити готовий. У будь-якому випадку Gripen E буде літати до 2060 року, тому неквапливість шведів можна зрозуміти.