Про це розказав міністр енергетики Румунії Себастьян Бурдуя в інтерв’ю Financial Times.

“Ми бачили прецедент в Іспанії, коли транзакція за участю угорської компанії була відхилена комітетом, подібним до румунського. Ми повинні будемо розглянути все це, щоб ухвалити рішення”, – сказав Бурдуя.

Компанія Eon Energie România обслуговує мільйони румунських клієнтів і має частку ринку близько 50%.

MVM пропонує за неї завищену ціну – 200 млн євро за актив, що оцінюється приблизно в 50 млн євро. Існують побоювання щодо російського впливу, бо MVM є основним імпортером російського газу в Угорщину. Вона також експлуатує спроєктовану в Росії й побудовану росіянами атомну електростанцію Пакш.

MVM стверджує, що російський газ становить лише 40% їхнього регіонального торгового портфеля, і вона готова співпрацювати з румунською владою щодо цієї угоди.

“Ціна угоди буде ретельно вивчатися… як і потенційні наслідки для енергетичного ринку. Ми проведемо подальше розслідування, можливо, також запитаємо думку органів національної безпеки”, – сказав Бурдуя.

Ситуація особливо чутлива для Румунії через попередній досвід російського втручання у внутрішні справи й тісні зв’язки прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з Росією.