Чому так сталося розповів Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр Драбинко в етері КИЇВ24.
Він пояснив, що Україна не переходила на Григоріанський календар, за яким живуть римо-католики.
Ми перейшли на Новоюліанський календар, який збігається з Григоріанським, але це два різні календарі. Поки що вони сходяться, але колись вони мають розійтися у своїх датах. Було прийнято рішення у 1924 році рішення про перехід на Новоюліанський календар, і що Пасха та залежні від неї перехідні свята залишаються за Староюліанським календарем.
Він також зауважив, що у цих календарях відрізняється процес визначення дати Великодня.
Ми вичисляємо Пасху по принципу місячно-сонячного календаря, але римо-католики вичисляють її по Григоріанському календарю. А ми, не дивлячись на те, що всі решта свят, крім Пасхи та перехідних свят, які залежать від Пасхи, святкуємо за Новоюліанським календарем.
Україна, каже Митрополит, вичисляє дату Великодня, й всі свята, які від нього залежать – початок Великого посту, Вербну неділю, Трійцю, Вознесіння, за Староюліанським календарем, який ще називається Старим стилем.
Таким було соборне рішення, яке було прийнято в церкві. Пасха залежить у православних від юдейської Пасхи. Ми відзначаємо Пасху в першу неділю після юдейської Пасхи. А римо-католики відзначають незалежно від юдейської Пасхи. Це може бути різниця навіть у місяць. Є, щоправда, роки, коли Пасха збігається, це, здається, буде у 2025 році.