Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що переглянула фільм-розслідування «Офшор-95» про можливий зв’язок фірм Зеленського і Коломойського і поставила під сумнів його достовірність. Відповідний пост вона виклала Facebook.
Зі слів генпрокурорки, вона не має права давати коментарі і оцінки запропонованій глядачеві екранізації.
«Єдине, що можу сказати – лише те, що будь-якого роду інформація, що має стосунок до діяльності «Приватбанку», давно перебуває в розпорядженні наших колег із НАБУ, перевірялась раніше, і перевіряється зараз практично «під мікроскопом». Іншими словами, для працівників правоохоронної системи весь цей матеріал не став і не міг стати сюрпризом. Детективи НАБУ (в рамках своїх коментенцій і обмежень щодо нерозголошення таємниці слідства) популярно пояснили своє бачення. Достовірність матеріалу – черговий знак питання» — пише вона.
Також Венедіктову обурило те, що, на її думку, «автор намагається натякнути глядачеві, що Офіс Генпрокурора в певній мірі «пригальмовує» розслідування справ із орбіти «Приватбанку».
«Так, прямо про це в сюжеті не сказано, але запах легко вловлюється. Рішуче заявляю, що манера, в якій підноситься цей натяк на нашу бездіяльність — чиста спекуляція» — додала вона.
Венедіктова додала, що володіє «дуже важливою і чутливою інформацією про хід слідчих дій у всіх резонансних справах», розслідування цих справ проводиться компетентно і в умовах інформаційного вакууму.
«Хочу сказати, що мотивувати співробітників правоохоронних органів рухати гучні справи, як ця – завдання не з простих. Олігархи – це не просто біда держави, це ще і влада, сила, непересічні можливості, грошовий ресурс, ЗМІ і багато чого іншого. В Україні мало хто вірив, що в когось вистачить мужності поставити свій підпис під підозрою хоч комусь, в кого в обоймі все, про що я написала вище – мені вистачило. І не раз. Я брала відповідальність на себе особисто і демонструвала готовність приймати складні непопулярні рішення”, – наголосила генпрокурорка» — додала вона.
Нагадаємо, за даними журналістів «Слідство.Інфо», мережа офшорних компаній «кварталівців» могла отримувати від компаній олігарха Коломойського мільйони гривень через кіпрську філію «ПриватБанку», через яку, за версією правоохоронців, олігарх нібито відмивав гроші з банку.
За даними журналістів, загалом офшорні компанії Коломойського могли перерахувати офшорним компаніям з оточення Зеленського більше 40 млн доларів. Частина грошей начебто пішла на покупку елітної нерухомості в Лондоні.
У розслідуванні йдеться, що фірми, з яких прийшли ці $40 млн, підозрюються у відмиванні мільярдів з «ПриватБанку». Офшори Зеленського та його наближених, як стверджують журналісти, теж могли бути частиною відмивання коштів «ПриватБанку».
Зауважимо також, що показ фільму-розслідування «Офшор-95», який мав відбутися 3 жовтня в «Малій Опері» в Києві, намагалися зірвати. Невідомий подзвонив у КМДА і, представившись працівником СБУ, почав погрожувати. Автори фільму таки показали його в запланований час, а в СБУ відхрещуються від дзвінка в міську адміністрацію.
Фото: Фейсбук