Про це повідомила заступниця голови фракції «Слуга народу» Юлія Гришина у своєму телеграм-каналі.

«Законопроєкт про повернення перевірок у випадках мобінгу ухвалено! “За” — 247», — написала народна депутатка, яка була ініціаторкою закону щодо протидії мобінгу.

Згідно з закріпленим в українському законодавстві визначенням, мобінг — «це діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі, що змушує особу недооцінювати власну професійну придатність».

Покаранням за мобінг може стати штраф (1700–2550 гривень) або від 20 до 40 годин громадських робіт, у разі групового чи повторного цькування протягом року — від 3400 до 5100 гривень штрафу або від 40 до 60 годин громадських робіт.

«За 2023 рік до Держслужби з питань праці надійшло 553 звернення щодо ознак мобінгу, за 2024-й — 583, за 2025-й — вже 76. І це лише офіційно!» — наголосила Гришина.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)» набув чинності в грудні 2022 року. Проте через повномасштабне вторгнення росії в Україні заборонили проводити позапланові перевірки у сфері праці, крім окремих випадків, в умовах воєнного стану.