Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко.

Нагадаємо, наприкінці травня комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити законопроєкт про Військову поліцію №6569-д і супровідний законопроєкт №6570-д, який передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу.

Військова поліція в Україні: яку роль виконуватиме орган

Як зазначає “Судово-юридична газета”, у законопроєктах пропонували наділити Військову поліцію під час проведення заходів щодо затримання осіб, яких підозрюються у вчиненні злочину, а також при обставинах, що загрожують життю і здоров’ю людей, повноваженнями тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць та автомобільних доріг, а також зупиняти та проводити поверхневу перевірку з цією метою транспортних засобів, перевіряти у водіїв документи на право користування та керування ними.

Окрім того, передбачалося, що Військова поліція у невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, яких підозрюють у вчиненні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом, зможе проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури.

Законопроєкти декларували, що Військова поліція зможе здійснювати оперативно-розшукову діяльність і нараховуватиме до 1,5% чисельності ЗСУ.

“Військова поліція комплектується військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом і за призовом”, – зазначено в законопроєкті.

Територіальні зони діяльності органів управління Військової поліції за поданням начальника Військової поліції має визначати міністр оборони України, а під час дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану – Головнокомандувач ЗСУ.