Про це повідомляє CNN.

Троє ізраїльських солдатів були вбиті (протягом доби – ред.) у боях проти ХАМАС у Газі, внаслідок чого загальна кількість військовослужбовців Армії оборони Ізраїлю, вбитих під час військової операції, що триває в анклаві, досягла 100 осіб, – повідомили в понеділок представники ЦАХАЛ.

Зазначається, що близько 600 військових ЦАХАЛ були поранені з початку наземного вторгнення до Гази 27 жовтня.

За даними міністерства охорони здоров’я Палестини, з посиланням на джерела в анклаві, контрольованому ХАМАС, унаслідок ізраїльських атак у Газі з 7 жовтня по 9 грудня вже загинули щонайменше 17 700 палестинців, 70% загиблих – діти, жінки та люди похилого віку.

Що відбувається в Газі

7 жовтня 2023 року терористична організація ХАМАС здійснила серію ракетних обстрілів Ізраїлю, внаслідок яких загинуло близько 1200 людей і ще 240 було взято в заручники. У відповідь Ізраїль розпочав масштабну військову операцію проти ХАМАСу.

Операція включала в себе авіаудари по об’єктах терористів, а також наземні операції в секторі Гази. Внаслідок цих дій загинули сотні людей, як цивільних, так і військових.

Населення Гази опинилося в блокаді, оскільки кордони сектора були закриті. Єгипет дозволив евакуацію іноземців та поранених палестинців, але інші країни відмовилися надати допомогу.

В ООН звинуватили в воєнних злочинах і ХАМАС, і Ізраїль. Верховний комісар із прав людини ООН Мішель Бачелет заявила, що звірства, вчинені палестинськими збройними групами, були воєнними злочинами. Водночас вона зазначила, що “колективне покарання Ізраїлем палестинських мирних жителів також є воєнним злочином”.

22 листопада 2023 року Ізраїль і ХАМАС за посередництва Катару домовилися про гуманітарне перемир’я, яке передбачало повне припинення бойових дій в обмін на обмін заручниками.

Згідно з домовленостями, бойовики ХАМАСу звільнили 50 жінок і дітей, які утримувалися в Секторі Гази. Зі свого боку, Ізраїль звільнив зі своїх в’язниць 150 жінок та палестинців віком до 19 років.

Перемир’я було порушене 30 листопада, коли терористи ХАМАСу вбили двох ізраїльтян у Єрусалимі. У відповідь Ізраїль відновив військову операцію проти ХАМАСу.

За оцінкою ООН, 1.87 млн людей, тобто понад 80% мешканці смуги Гази, були змушені покинути свої будинки внаслідок війни між ХАМАС і Ізраїлем.

Наразі ситуація в Газі залишається напруженою. Бойові дії продовжуються, і кількість жертв зростає.