Про це в ефірі КИЇВ24 говорили з журналістом-розслідувачем, засновником проєкту “Наші гроші” Юрієм Ніколовим.
За його словами, варто було конкурс, який проводив благодійний фонд, довести до кінця прозоро і під публічним контролем, аби уникнути даної ситуації.
(Слід було) заново переоцінити пропозиції, які були подані на конкурс, на прямій трансляції в ютуб, до прикладу, щоб ми могли дивитися і розуміти, чому відхиляють ту чи іншу фірму.
Конкурс був напрочуд відкритий: за спостереженнями журналіста, півтора десятка пропозицій на будівельний тендер, як у випадку з Охматдитом, не подавалось ніколи. Навколо відбудови був ажіотаж.
Журналіст каже, багато фірм подали пропозицію, щоб зробити собі портфоліо. Ремонт Охматдиту за кошти благодійників створив би репутацію для компанії.
“Тому там брали участь багато достойних структур. Були й “зальотні”, які зрештою й перемагали. Якби заново благодійники зробили те, що мали, – нормальну процедуру оцінювання – уже б все ремонтувалося.”, – підсумував Юрій Ніколов.
Нагадаємо, 8 липня Росія здійснила злочинний ракетний удар по клініці “Охматдит” у Києві. Внаслідок удару загинуло 4 особи, ще понад 50 були поранені. При цьому, Кремль відмовляється визнавати удар по лікарні та виправдовується, що “не бʼє по цивільних обʼєктах”, а трагедія сталася внаслідок падіння антиракети, тобто — ППО.
Скандал з лікарнею «Охматдит»
16 серпня 2024 року генеральний директор лікарні “Охматдит” Володимир Жовнір розповів, що благодійний фонд, який отримав пожертви після російської ракетної атаки 8 липня, не буде переказувати кошти на основний рахунок лікарні.
Вже наступного дня, 17 серпня, генерального директора лікарні «Охматдит» Володимира Жовніра тимчасово відсторонили від виконання обов’язків. Міністр охорони здоров’я Ляшко тоді розповів, що Нацполіція вивчає факти, пов’язані з відновленням лікарні та діями Благодійного фонду «Охматдит — здорове дитинство». За цим фактом відкрили кримінальні провадження, триває внутрішня перевірка МОЗ. Також НАБУ проводить аналітичну роботу.
Вже 27 серпня 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що українська влада не мала жодного стосунку до закупівель Благодійного фонду «Охматдит — здорове дитинство» на відбудову лікарні. Громадськість, на думку очільника уряду, має повний доступ до контролю за кожною копійкою, витраченою на медзаклад.