Про це розповів член антикорупційної ради при міноборони, народний депутат України 8-го скликання Геннадій Кривошея в етері КИЇВ24. 

Кінцеве рішення можна ухвалити, коли ми будемо розуміти, що в Офісу Президента є чітка кандидатура, яка готова замінити Валерія Залужного. Я так розумію, що сьогодні такої кандидатури поки немає.

Він зауважив. що такі рішення, як заміна головнокомандувача ЗСУ мають прийматися виважено. Нова людина не має нашкодити як мотивації військових, так і становищу України на полі бою.

Є певні маніпуляції про які пишуть, що начебто якщо звільнять Залужного, то військові не будуть воювати. Президент сказав, що розглядають не звільнення Залужного, а взагалі всієї команди.

«Звільнення Залужного»: джерела стверджують, що рішення вже прийняте

У понеділок, 29 січня, низка Telegram-каналів поширила новину про те, що президент Володимир Зеленський звільнив головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Однак в ОП спростували цю інформацію.

Крім того, одне із джерел видання «Українська правда» в РНБО повідомило, що Залужного викликали й запропонували іншу посаду. Зокрема, народний депутат України Олексій Гончаренко також повідомив, що головкому ЗСУ пропонували посаду посла в одну з європейських країн, але він відмовився.

Причини відставки головкома

Раніше ми писали, що розбіжності між президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним виникли через різні позиції щодо мобілізації та невідповідності того, що потрібно армії та що вдалося отримати від партнерів.

Іншим джерелом напруженості також називають те, що Залужний просив для українських військових, і тим, що політичні лідери Києва змогли отримати від союзників і партнерів.

Про це повідомило джерело, знайоме з ходом зустрічі 29 січня: «У розмовах з міністром оборони він каже: «Це не моя робота — отримати це, це ваша робота».