Про це заявив один високопосадовець НАТО під час саміту у Вашингтоні, повідомляє “Голос Америки”.

Розпочата Росією війна в Україні може тривати ще кілька років. Адже Москва поза сумнівами, зможе витримувати життя в умовах воєнної економіки щонайменше три-чотири роки. За словами посадовця, війна в Україні “потребуватиме років цілеспрямованих зусиль”, а тому члени Альянсу мають бути готові  підтримувати Київ у довгостроковій перспективі.

Зрештою, ми всі маємо бути готові підтримувати Україну навіть після 2025 року. Ми всі дуже добре розуміємо, і, як ми вже говорили протягом тривалого часу, це не конфлікт, який вірогідно незабаром закінчиться. Він потребуватиме років цілеспрямованих зусиль.

Оцінюючи здатність Росії щодо переходу економіки на воєнні рейки, він зазначив, що довгострокові наслідки будуть відчутними та значними для економіки країни-агресорки. Втім, наразі російське суспільство готове до запропонованого йому способу життя.

Раніше ми повідомляли, що Саміті НАТО у Вашингтоні не розглядатимуть питання про запрошення України до Альянсу. Однак в документах зазначено, що НАТО мають бути готові до швидкого реагування. В документах Саміту має бути зазначено, що триває перехід до нового оборонного планування з принципом стримування.