Кілька років тому вона вже заявляла на одному з ефірів, що "мова не нагодує".

Телеведуча каналу “1+1” Наталія Мосійчук (в житті – Наталія Раєвська) виступила з критикою мовної політики в Україні, заявивши, що це “еволюційне питання”, яке мовляв, вирішиться саме собою. Про це вона сказала в інтерв’ю “Комсомольской правдє” (входить до холдингу UMH).

Мосійчук назвала мовну політику держави “дурницею”, хоча й не уточнила, якої саме влади це стосується.

Ця війна спонукає світ і суспільство вивчати українську, говорити нею більше. І це вже відбувається. Тільки важливо – без примусу. Взагалі ми всі ці роки займалися дурнею навколо мовного питання. Ми не хотіли розуміти, що мовне питання – це питання еволюційне. І рано чи пізно Україна стане україномовною вся. Якщо зараз є такі люди, які говорять російською, то їхні діти беззаперечно, безапеляційно перейдуть на українську. Їм буде круто говорити українською, їм буде це в кайф, тому що це модно і трендово. І цей рух вже триває” — заявила вона.

Мосійчук заявила також, що “цькувати за мову зараз ганебно”, прив’язавши до цього той факт, що на фронті воюють також “етнічні татари, і євреї, і росіяни, і чечени-ічкерійці”. Кого з них притискають за спілкування рідними мовами — незрозуміло.

Крім того, Мосійчук критично висловилася щодо ініціативи відсторнити від загальнонаціональних марафонів телеведучих, які роками працювали на проросійських каналах.

За словами Мосійчук, якщо держава не має до них претензій — то значить, все ок.

Я – за верховенство права і за верховенство закону. Якщо цим телеведучим є що пред’явити з точки зору закону, це треба робити. Але робити це повинна держава і пред’являти треба закон. Якщо немає чого пред’являти – нічого ходити з плакатами і слоганами і влаштовувати махновщину” — заявила вона.

Висловлювання Мосійчук вже критикують в соцмережах. Зокрема, блогерка Аліна Доротюк запитує у Мосійчук: яким чином має заговорити українською дитина, вихована у повністю російськомовній родині?

Зауважимо, Мосійчук і раніше робила аналогічні заяви щодо мовного питання. В ефірі однієї з програм “Прав на владу” дозволила собі висловлювання “мову на хліб не намажиш”.

Оргіназації, які моніторять телеефірі (зокрема, Детектор медіа) неодноразово відмічали регулярніть появи депутатської групи “За майбутнє” в ефірі програми, та, зокрема, її очільника Ігоря Палиці, який є бізнес-партнером власника 1+1 Ігоря Коломойського.

Також відмітимо, що Коломойський зимою в своєму інтерв’ю вперше заговорив про політичні амбіції Мосійчук. Телеведуча комунтуючи заяву власника говорила що “поки не вирішила”, чи піде у політику.

Фото: Фейсбук