Про це заявив президент Чехії Петр Павел, повідомляє Euractiv.
За його словами, необхідно проводити чітку відмінність між розгортанням бойових військ і можливим залученням військ до якоїсь “допоміжної” діяльності, в якій НАТО вже має досвід.
Слід пам’ятати, що після анексії Криму та окупації частини Донбасу, що по суті було агресією, хоча й у набагато менших масштабах, ніж сьогодні, на українській території діяла навчальна місія НАТО, до якої свого часу входило понад 15 країн та налічувалось близько 1000 осіб.
При цьому він підкреслив, що з погляду міжнародного права і Статуту ООН “ніщо не заважало б військам країн-членів НАТО — як і цивільним особам, наприклад, — допомагати в роботі в Україні”.
Відповідаючи на запитання, чи підтримає він участь військ НАТО в прямій підтримці України на її території, Павел не став говорити “ні”.
Я б, звичайно, не відмовився від дебатів із цього питання. Якби ми могли домовитися з союзниками, що, наприклад, замість того, щоб навчати українських солдатів на території країн-членів НАТО і перевозити тисячі військових, скажімо, у Польщу або Чехію, набагато розумніше було б перевезти кілька десятків інструкторів на українську територію і навчати там українських солдатів.
Нагадаємо, раніше з’явилась інформація, що НАТО може відправити свої війська до України. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що вони почули прохання Володимира Зеленського про посилення підтримки Києва, однак консенсусу щодо відправлення військ НАТО поки що немає.
Згодом більшість країн НАТО виключили відправлення військ в Україну – зокрема такі великі гравці, як Німеччина, Британія і США.