Про це заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в радіопрограмі NOS Met het Oog op Morgen.

За її словами, «коли йдеться про… звичайні озброєння, навчання і запчастини, я вважаю, що не повинно бути ніяких обмежень» щодо підтримки України.

За словами міністра, від військової підтримки виграє не лише Україна, але й безпека Нідерландів. Позаяк і вона – хоча є членом ЄС і НАТО – вже не застрахована від повномасштабної війни.

Я думаю, що ми еволюціонували в тому, як ми це робимо. Ми почали постачати з власних складів, а тепер ми робимо це у співпраці з іншими країнами та галузями, тому що нам також потрібно було підтримувати наші запаси, — додала вона.

Вона також розкритикувала одного з депутатів Нідерландів, який минулого тижня в Палаті представників заявив, що підтримка України є провокацією для Росії.

Це звук, який хоче чути Кремль. Ми повинні бути чесними щодо цього. Коли ви говорите: «Захід провокує Росію», це точно відлуння того, що також говорить Путін. Це неправдиве уявлення, — відзначила Оллонгрен.

З початку повномасштабного російського вторгнення Нідерланди надали Україні військової підтримки на суму 2,63 мільярда євро. Сюди входять бойові машини, системи протиповітряної оборони, винищувачі F-16 і боєприпаси, а також польові ліжка і комп’ютери.