Про це він розповів у інтерв’ю Delo.ua.

Сухомлин створив бренд «Балувана Галя» у 2006 році, а в грудні 2007 року зареєстрував її як торгівельну марку. Перший заклад під цією назвою відкрився у Чернігові у 2011 році. У 2019 році він виявив, що в Луцьку з’явився магазин «Галя Балувана» зі схожою назвою. У 2021 році після першого судового позову сторони уклали угоду, яка дозволяла «Галі Балуваній» використовувати назву лише для заморожених продуктів (пельмені, вареники, млинці). Проте Сухомлин заявляє, що мережа порушила угоду, відкривши заклади харчування та продаючи м’ясну, молочну й кондитерську продукцію.

Він також підкреслив, що ситуація створює юридичні ризики не лише для власників мережі “Галя Балувана”, а й для франчайзі.

“Люди вкладають гроші, відкривають заклади, сплачують роялті і мають бути впевнені, що все працює легально. А якщо франчайзер не має юридичного права, під ризиком опиняються усі партнери по бізнесу”, – зазначив Сухомлин.

Окрім цього, Сухомлин наголосив, що через плутанину із назвами, їхній заклад “Балувана Галя” несе не лише фінансові, а й репутаційні втрати.

“Нам пишуть клієнти, мовляв, купили вашу заморозку – а якість не та. А виявляється, це не наша продукція”, – додав він.

Перемовини між сторонами востаннє відбулися кілька місяців тому, коли співвласником мережі “Галя Балувана” був Володимир Матвійчук. Після його виходу з бізнесу через конфлікт із співзасновницею Аллою Телігою, контакт, за словами Сухомлина, припинився.

У березні “Галя Балувана” вирішила відновити продаж франшизи. 13 магазинів «Галя Балувана», які перебувають у власності співзасновника мережі Володимира Матвійчука, зараз проходять ребрендинг і невдовзі працюватимуть під новою назвою – MultiCook.