Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.
Побачивши таке диво архітектури, у киян виникло запитання – “А що так ожна було?”.
Розмір прибудови, яка розташувалась на зеленій зоні – приблизно 6х4 метри. Змінальній групі телеканалу вдалося трохи поспілкуватися із власником квартири, до якою прибудовано цей балкон-гараж. Чоловік прочинив двері на невелику щілину, крізь яку сказав, що начебто має дозвіл на таке будівництво. Проте на прохання показати цей самий дозвіл відповів: “Довго шукати“. І зачинився.
Як розповів голова комітету житлово-комунальної інфтраструктури і голова Громадської ради при КМДА Олег Попенко, подібних випадків у Києві – десятки тисяч.
“Це можуть бути і такі “цар-балкони” і надбудови, і перебудови підвалів. І вплинути на цих недобросовісних власників квартир у сусідів практично немає жодної можливості. Тому що для цього в першу чергу потрібно звертатися в благоустрій… Аби зробити конкретно цю прибудову – людина повинна була оформити відокремлення земельної ділянки. По-друге, вона повинна була отримати рішення загальних зборів мешканців багатоквартирного будинку“, – сказав Олег Попенко.
Він зазначає що більшість людей не хоче конфліктувати із сусідами, тому залишаються наодинці із такою проблемою.
“В цьому випадку ця прибудова не несе загрози життю. А на Волгоградській,39 люди прибудували балкон на 5 поверсі будинку 1966 року будівництва. І цей балкон може в будь-який момент впасти на голову і люди можуть загинути… Це нерегульована площина – ні місцева влада не може ніяк вплинути, бо на жаль в нашому законодавстві не продумали, як вирішувати ці проблеми“, – заявив Олег Попенко.
Якщо сусідам урветься терпець і вони все ж вирішать боротися із такими прибудовами – вони можуть звернутися в керуючу компанію, написати листа у Державну архітектурно-будівельну інспекцію або до благоустрою.
“Управителями такими будинками є колишні ЖЕКи. Управителі повинні допомагати людям вирішувати ці проблеми. Наприклад, звернутися до поліції, до районного відділу благоустрою, бо такого роду прибудови є порушенням благоустрою. І Департамент благоустрою КМДА повинен також брати участь у вирішенні таких проблем“, – сказав голова громадської ради.
У Києві є позитивні випадки, коли вдавалося розбирати такі цар-балкони. Наприклад, на столичному Печерську, по вулиці Левандовській. Там люди прибудували собі перший поверх. І таку прибудову вдалося демонтувати.
Нагадаємо, у КМДА спростували популярні міфи про легалізацію прибудов до квартири.
Фото: Фейсбук