Про це йдеться у розслідуванні проєкту Trap Aggressor.

До 2020 року бенефіціарами ТРЦ Ocean Plaza були спершу сам Аркадій Ротенберг, а далі по черзі його діти.

Для того аби приховати свої активи від санкцій, Ротенберги володіли ТРЦ через ланцюг інших компаній: ТОВ  “ІС “Либідь”, ТОВ “Авангард-Віларті” та два кіпрські офшори.

У 2020-му третину бізнесу викупив вже український бізнесмен Василь Хмельницький, а більшою часткою заволоділи двоє швейцарців. Однак тіньовим власником все ще до сьогодні залишається Аркадій Ротенберг, на якого Україна повторно наклала персональні санкції у жовтні 2022 року.

У квітні минулого року Нацполіція відкрила кримінальне провадження щодо компаній-власниць ТРЦ Ocean Plaza –  ТОВ  “ІС “Либідь” і “Авангард-Віларті”, а також щодо Аркадія Ротенберга та його сина Ігоря за статтею – відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом.

За даними слідчих, з Ocean Plaza через кіпрські офшори роками виводились мільйони доларів – не лише прибутків, отриманих від діяльності ТРЦ, а й про ухилення від сплати податків та внесення недостовірних даних у фінансову звітність для легалізації, отриманих у злочинний спосіб коштів.

Лише з жовтня 2020-го включно по лютий 2022-ий на кіпрські рахунки з компанії “ІС “Либідь” переказали понад 1 млрд грн. У цей період співвласником третини бізнесу вже був українець Василь Хмельницький.

Слідство встановило, що саме за ці гроші син Аркадія Ротенберга Ігор у 2017 році придбав 48% акцій “Тульського патронного заводу”, а у 2019 році – 50% “Ульянівського патронного заводу”. Пізніше підприємства отримували привабливі державні контракти на виробництво озброєння.

У серпні минулого року спершу за рішенням суду арештували корпоративні права “ІС “Либідь” та “Авангард-Віларті” вартістю 350 мільйонів гривень, а згодом і все майно, яке їм належить, включаючи ТРЦ “Ocean Plaza”.

У вересні Печерський районний суд скасував арешт, спочатку на третину прав бізнесмена Хмельницького, а потім і на все майно – це дало змогу поновити роботу Ocean Plaza у кінці листопада.

Щодо Ротенберга, його родини та фірм-власниць “Ocean Plaza” все ще триває слідство. І чи конфіскують на користь України ТРЦ, який за даними правоохоронців все ще контролює Ротенберг, наразі невідомо.

Фото: Відкриті джерела