Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

У відомстві нагадали, що раніше мережею ширилася інформація про нібито штрафи для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів — із посиланням на санітарно-гігієнічні норми України, затверджені МОЗ України. Однак у МОЗ спростували цю інформацію.

Але у міністерстві нагадали, що допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60  дБА вдень та 40-50 дБА вночі. Такі вимоги не застосовуватимуть під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій, а також у випадках коли, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель.

«Також нагадуємо, що робота генераторів може мати негативний вплив на здоровʼя людей та довкілля з декількох причин: шум, вібрації та шкідливі викиди. Зокрема у генераторів відкритого типу немає власної шумоізоляції. Постійний шум високого рівня може спричиняти стрес, погіршувати сон та загалом шкодити здоровʼю», — розповіли у МОЗ.

Нагадаємо, 17 червня у Дарницькому районі Києва на вулиці Анни Ахматової загорівся генератор. Через цей нещасний випадок одна людина отримала опіки верхніх кінцівок та обличчя 1-2 ступеня.