Про це заявив голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький в інтерв’ю Українській правді.

За його словами, через використання кондиціонерів при високих температурах і відсутність необхідних обсягів для покриття споживання виникає дефіцит. До того ж відключень повністю не уникнути, адже для відновлення пошкоджених обстрілами енергооб’єктів може знадобитися кілька місяців. А ситуація в енергосистемі України станом на зараз не найгірша, проте влітку все може різко змінитися.

Говорячи про літо в енергетиці, то воно починається з температурних показників 23 – 25 градусів тепла. До того ж в цей період в плановий ремонт виходять блоки атомних електростанцій. Тому з одного боку, через використання кондиціонерів і відсутність необхідних обсягів для покриття споживання виникає дефіцит. Тому літо у нас буде непростим, хоча гарантовано не можна говорити про відключення. Ситуація суттєво буде залежати від атак і відновлення пошкоджених об’єктів.

Нагадаємо, у середу, 22 травня, по всій країні діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії для населення і промисловості. Світло вимикатимуть з 00:00 до 07:00 та з 18:00 до 24:00.