Президент України Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, в якому привітав українців з таким визначним для нашої країни святом.
Коли всі українці тримаються за руки, вони не піднімуть їх догори, аби здатися. Боремося всі. І сьогодні це стосується не тільки обох берегів Дніпра. Сьогодні соборність українців охоплює обидві півкулі Землі, у кожному куточку якої 24 лютого пролунало: я – українець.
Рівно 105 років тому на Софіївській площі у Києві були проголошені рядки Акту злуки, який об’єднав обидва береги Дніпра в єдину державу: “Здійснились віковічні мрії, якими жили й за які умирали кращі сини України. Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України”.
Зеленський нагадав, що, починаючи з 1990 року, українці створювали живі ланцюги єдності, які простягались із Заходу на Схід.
Президент згадав про всіх тих, хто зараз бореться за незалежність України на фронті, та всіх тих, хто допомагає в тилу: “І разом ми обов’язково змусимо Росію піти”.
Також, Зеленський повідомив, що сьогодні вносить до Верховної Ради ключовий законопроєкт, який дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадить інститут множинного громадянства.
І дасть змогу мати наше громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу. Звісно, окрім громадян країни-агресорки.
За його словами, всі хто в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишив рідну землю, а також ті, хто добровольцями допомагають у війні, мають право казати: “Я – українець”.
Тільки сильні українці можуть стати єдиними. І тільки єдині українці можуть бути сильними. Українці в усьому світі.
Окрім того, Зеленський підписав Указ “Про історично населені українцями території Російської Федерації”. За його словами, це означає “повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього”.
День Соборності України
22 січня українці відзначають два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт об’єднання українських земель.
106 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави й створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.