Про це розповів директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге.

Як відзначив Клюге, завдяки доступним інструментам для боротьби із вірусом, в Європейському регіоні ніхто не повинен хворіти на СНІД, або ж навіть помирати від захворювання.

Проте, за іронією долі, в Європейському регіоні ВООЗ епідемія ВІЛ-інфекції розвивається найшвидше у світі. 50% людей в Європейському регіоні отримують пізній діагноз – люди надто пізно звертаються за медичною допомогою, і ми не встигаємо достукатися до них раніше.

Водночас тенденція щодо Європейського регіону не змінюється вже протягом 10 років.

А яка ситуація в Україні?

За даними Національної служби здоров’я України, станом на 1 листопада 2023 року в Україні встановлено 158 803 випадків ВІЛ-інфекції та 48 908 випадків СНІДу.

Лише за поточний рік було встановлено 9 769 випадків ВІЛу та 2 738 випадків СНІДу.

У Києві відкрили центр, де безкоштовно тестують на ВІЛ

У столиці відкрили Wellness Center, де можна безкоштовно, конфіденційно та швидко пройти тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В, С та сифіліс, а також пройти діагностику та отримати лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Також тут можна безкоштовно отримати презервативи, проконсультуватися щодо ризиків інфікування, профілактики ВІЛ-інфекції, безпечної сексуальної поведінки.

Центр працює на базі Київської клінічної міської лікарні №5, за адресою м. Київ вул.Крамського, 21 для усіх охочих. Це вже другий Wellness Center на рахунку AHF Ukraine.