Про це йдеться у постанові уряду №585 від 21 травня.

Чотири дні відпустки передбачено за знищення зенітно-ракетного комплексу, гелікоптера, радіолокаційної системи засобів протиповітряної оборони або комплексу дальнього візуального спостереження.

За знищення бойової машини десанту, бронетранспортера, командно-штабної машини, бойової машини піхоти, артилерійської системи нададуть три дні. Стільки ж можна отримати за збиття важких безпілотників великої дальності та крилатої або балістичної ракети.

За рішенням командира військової частини, начальника підрозділу, органу, закладу чи установи СБУ відпустку також можуть надавати іншим військовослужбовцям (однак не більше ніж трьом), які брали безпосередню участь у виявленні або знищенні ворожої техніки.

Підтвердженням знищеної техніки є журнал бойових дій, рапорт командира та відеозапис. У рапорті повинні бути зазначені дата, час, спосіб та тип знищеної техніки.

Загальна тривалість відпустки не повинна перевищувати 15 календарних днів на рік. Її можуть надавати військовослужбовцям протягом календарного року зі збереженням грошового забезпечення без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та у зворотному напрямку, але не більше як двох діб в один кінець.

За бажанням самого військового така відпустка може надаватись одночасно зі щорічною основною відпусткою або її частиною.

Раніше ми писали, що Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт № 10313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист».

Законопроєкт підтримали в цілому 296 депутатів. Перед цим комітет доопрацював документ:

  • підтримали можливість перебування військовослужбовців на лікуванні до 12 місяців, зокрема за кордоном, без потреби через чотири місяці проходити військово-лікарську комісію;
  • встановили на рівні закону грошову виплату в розмірі 15 мільйонів гривень родині військового, який загинув на війні.

Також цей документ передбачає вирішення й інших проблемних питань соціальної сфери в армії:

  • можливість одноразової відпустки при народженні дитини зі збереженням грошового забезпечення в повному розмірі;
  • можливість для поранених військових на підставі рішення ВЛК перебувати на лікуванні за кордоном понад чотири місяці за потреби;
  • встановлення норм проти дискримінації за статтю та проти сексуального домагання;
  • дозвіл брати цивільних на посади військових капеланів.