Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Водночас США та Німеччина виступають проти встановлення часових рамок щодо вступу до НАТО.
За її словами, вона має запевнення від союзників про те, що в рішеннях Вашингтонського саміту буде конкретна позиція щодо членства України в НАТО, його незворотності, а також дорожньої карти.
Вступ України до НАТО
Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з офіцерами, які проходять курси професійної військової освіти за стандартами НАТО, наголосив, що Україна не зможе стати членом НАТО під час війни. Це пов’язано з тим, що окремі члени Альянсу відчувають ризик або ж скепсис щодо цього питання.
Україна офіційно подала заявку на членство в НАТО у вересні 2022 року, через сім місяців після вторгнення Росії. Водночас у заявці йшлося, що Київ хоче прискореної процедури вступу до Альянсу без так званого Плану дій щодо членства в НАТО.
Президент додав, що, на його думку, Росія прийняла рішення щодо вторгнення саме через те, що свого часу Україна не була членом Альянсу.
За словами віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Сполучені Штати Америки й Німеччина виступають проти офіційного запрошення України до НАТО.