Президент Сербії Александар Вучич, коментуючи масові протести в країні, заявив про готовність провести вибори протягом трьох-чотирьох місяців, якщо цього вимагатиме опозиція, однак підкреслив, що не планує йти у відставку.

Про це він сказав у зверненні після масових протестів, яке транслювалося на ютуб-каналі видання Novosti.

Він зазначив, що, на його думку, ці вибори забезпечать йому ще більш переконливу перемогу.

Вучич висловив задоволення тим, що акція пройшла без загиблих і важкопоранених. За словами Вучича, унаслідок протестів постраждали 56 людей. За оцінками різних державних структур, у протестах взяли участь від 88 000 до 107 000 сербів(водночас за даними моніторингової організації Public Assembly Archive, у демонстраціях взяли участь від 275 тис. до 325 тис. осіб).

У своєму зверненні Вучич також зазначив, що, на його думку, ці вибори забезпечать йому ще більш переконливу перемогу.

Водночас під час акції протесту у сербському Белграді поліція застосувала акустичні гармати (LRAD) проти протестувальників.

За офіційними даними, на демонстрацію вийшло 100 тис. людей, за даними організації Public Assembly Archive — від 275 тис. до 325 тис. осіб.

LRAD випромінює вузьконаправлений звуковий сигнал високої гучності до 160+ дБ. Це викликає біль у вухах, дезорієнтацію та дискомфорт.

Вучич спростував звинувачення в застосуванні звукової зброї, пояснивши, що на фото, які поширювали опозиційні медіа, зображена антиройова гвинтівка.

Він повідомив, що під час акції радикальні протестувальники закидали Піонерський парк вибуховими пристроями та фаєрами, пошкодили понад 100 тракторів, а деякі учасники заворушень навіть намагалися спровокувати зіткнення з поліцією.

Вучич повідомив, що служби безпеки виявили схованку зі зброєю, яку, за попередніми даними, використовувала злочинна група, не пов’язана ні з політиками, ні зі студентами.

Він визнав, що влада повинна зробити висновки з цих протестів і бути готовою до змін. Проте він також наголосив, що більшість сербів не підтримує “кольорової революції” і виступає за стабільність.

Нагадаємо, у Сербії тривають протести через трагедію на залізничному вокзалі в місті Новий Сад, що сталася 1 листопада 2024 року, як вважають протестувальники, через корупцію під час ремонту вокзалу. Тоді загинуло 15 людей.