Про це в етері КИЇВ24 розповів юрист у сфері військового права та мобілізації Антон Ревенко.

Це обов’язок громадянина – сплатити цей штраф, навіть якщо немає коштів. Все одно здійснюють відповідні арешти майна. Здійснюється опис, тобто у виконавців є доступ до всіх реєстрів нерухомого майна. І якщо боржник є власником певного нерухомого майна, наприклад, квартири, то накладається арешт на це майно, і особа не може нічого з цим робити, не відчужити. І потім це майно може реалізовуватись на аукціоні “Сетам”.

Він додав, що у разі, якщо людина не оновила дані, вона має, крім штрафу, сплатити також й виконавчий збір, а також виконавчі витрати.

Це і те, що відкрите виконавче провадження, те, що виконавець зробив відповідні постанови, те, що виконавець вийшов, наприклад, за адресою боржника, зробив, наприклад, акт обстеження майна боржника. На це все також витрачаються державні кошти, і це боржник повинен потім ці витрати погасити. 

Юрист також розповів, що якщо ухилянти не сплатять штрафу, то їхнє майно продадуть з аукціону.

Здійснюється опис, тобто у виконавців є доступ до всіх реєстрів нерухомого майна. І якщо боржник є власником певного нерухомого майна, наприклад, квартири, то накладається арешт на це майно, і особа не може нічого з ним робити, не відчужити.