Ратушний дивується, що дискусії щодо знесення таких пам'яток взагалі виникають після агресії рф.

Київський активіст Роман Ратушний виступив на підтримку ідеї знесення пам’ятників Пушкіну та Булгакову у Києві. Він також розкритикував тих, хто виступає проти, хоча й не називав конкретних імен.

Ратушний написав, що нині воює біля Ізюма, і з подивом дізнався, що у Києві взагалі йде дискусія на таку тему.

З великим подивом дізнаюсь що в моєму рідному місті точиться дискусія щодо знесення пам’ятника Булгакову. Чесно кажучи я думав шо ті кієвлянє, які протягом всього мого свідомого життя обстоювали імперську копоть нанесену історією на моє місто, сіли на паром до Константінополя ще 24го лютого і зараз сидять у французской булошной цитуючи одне одному Пушкіна” — пише він.

Ратушний наголошує, що письменник Балгаков, якщо судити по його творчості, ніколи не підтримував ідею державності для України.

Ці люди зараз обстоюють пам’ятник людині, яка весь свій літературний шлях вимазувала в багні ідею української державності, а закінчила в забутті бо Сталіну не сподобався лизоблюдський твір Булгакова про нього (…) Тому закликаю всіх, хто взявся очищати Київ від наслідків російських обстрілів, очистити моє місто і від імперської копоті” — пише він.

Нагадаємо, депутатки Київради Ксенія Семенова та Аліна Михайлова запропонували демонтувати 60 пам’ятників, пов’язаних із рф, та звезти їх до Музею тоталітаризму. Проект «Про демонтаж пам’ятних знаків та їх частин, пов’язаних із РФ та колоніальною спадщиною» зареєстрували та планують розглянути на наступному засіданні КМР.

Ідею Семенової та Михайлової розкритикував українсько-ізраїльський бізнесмен Корогодський, але натомість отримав шквал дорікань на власну адресу.

Фото: Фейсбук