Про це заявив секретар комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат від фракції “Голос” Роман Костенко в інтерв’ю виданню УНІАН.

За його словами, боєць мав п’ять років прослужити у спецпризначенні, а потім вже вважатися досвідченим.

У нас були цикли підготовки за різними напрямками. Спочатку деякий час ми проводили загальну підготовку, потім спеціальну. Потім кожен спеціалізувався на своєму напрямку. Це була підготовка. Що стосується нинішньої ситуації, звісно, потрібно дивитися на те, де служитиме боєць. І зараз програма нормальна. Проблема часто в тому, що її неправильно викладають і роблять це недосвідчені люди.

Нардеп додав, що нині навчальні центри не мають змоги навчати персонально окремого бійця через те, що вони переповнені. Однак все ж варто працювати над покращенням такого процесу.

Я вважаю, що за місяць можна більш-менш навчити бійця. Але, звичайно, якщо ми збільшимо термін із якісною підготовкою, це буде набагато краще.

За словами Костенка, підготовка військових може підвищитися, якщо виправити роботу ТЦК.

Але їх усе одно беруть, тому що їм (ТЦК — ред.) важлива чисельність. Тому потрібно звернути увагу на ТЦК і набирати відповідних людей. У нас проблема не в тилу, у нас проблема в штурмових ротах. Спершу потрібно забезпечити набір особового складу, здатного вести сучасні бойові дії. Це молоді та здорові хлопці. А друге завдання — це їхня ефективна підготовка. Ось тоді буде результат.

Тож нардеп підсумував, що потрібно правильно відбирати бійців, а також водночас ефективно їх навчати.

Нагадаємо, у червні Кабмін затвердив порядок обов’язкового військового вишколу для студентів і поліціянтів.

Кабмін встановив, що базовий військовий вишкіл будуть проходити чоловіки (жінки — добровільно), які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти.

Передбачено також, що базову підготовку згідно з навчальним планом проходять:

  • курсанти вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
  • курсанти закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліціянтів;
  • поліціянти під час проходження первинної професійної підготовки у закладах освіти зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку правоохоронців.