Про це повідомив засновник компанії Олександр Довгий.

Підприємство, продукцією якого користуються сотні тисяч захисників, не має підтримки, тоді як працівники вторинних галузей — тарологи, сушисти й інші — отримують бронювання без особливих перешкод.

Він розповів, що підприємство може припинити працювати через відсутність бронювання. Адже на фронті нині служать керівники, зокрема й власник компанії Олександр Довгий. Також за два роки повістки надійшли ще трьом менеджерам, через що контракти під загрозою.

Від профільного Міністерства оборони України ми чекаємо відповіді з 24 червня 2024 року. Відповідь мала бути надана протягом 10 днів, але ми вже чекаємо понад чотири місяці. Так, всі перевантажені, але і в “Балістиці” без діла не сидять.

За його словами, підприємство “Балістика” відповідає критеріям бронювання не лише Міністерства оборони, але й Мінстратегпрому та Міністерства економіки. Однак забронювати працівників поки не вдається.

Власник пояснив, що компанія виробляє спорядження для військових, допомагає Силам оборони та водночас сплачує податки.

Призупинення бронювання від мобілізації: усі деталі

Нагадаємо, що 9 жовтня видання The Page написало про те, що Міністерство економіки та Міноборони готуються внести зміни щодо бронювання працівників від мобілізації. Їх планували розглянути на найближчому засіданні Кабміну.

Зазначається, що відповідно до нового рішення, у разі виявлення фактів необґрунтованого бронювання від мобілізації для військовозобов’язаних анулюють відстрочку від призову на військову службу.

Крім того, до 15 листопада 2024 року можуть зупинити визначати підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки, гарантування життєдіяльності населення в особливий період та для забезпечення потреб Збройних сил, інших військових формувань.

Натомість ввечері 9 жовтня перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заперечив, що економічне бронювання військовозобов’язаних призупинять. Він розповів, що в Україні проведуть аудит критично важливих підприємств до 15 листопада 2024 року.

Вже 14 жовтня у Європейський Бізнес Асоціації повідомили, що український бізнес почав скаржитися на те, що підприємства не можуть ще раз підтвердити статус критично важливих. Саме це має дозволити продовжити бронювати працівників від мобілізації.

Водночас 26 жовтня у Кабміні повідомили, що в Україні частково відновили бронювання працівників підприємств від мобілізації. Аудит критично важливих підприємств, рішення щодо яких ухвалили протягом останніх чотирьох місяців, триватиме до 15 листопада 2024 року.