Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив екс-нардеп, активіст Ігор Луценко.

Сьогодні забудовник на Гончара, 17-23 помінявся і підписав з активістами та київською владою меморандум про приведення висотності до вимог чинного законодавства 27 метрів, майже на третину», – написав Ігор Луценко.

Він зазначив, що проти будівництва у буферній зоні Софії Київської висотою в 36 метрів йшла боротьба протягом 12 років.

Зокрема, були нічні рейди проти забудови, блокування крану, а також поїздки на сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (від Парижу до Пномпеню у Камбоджі).

Перемоги вам у стрічку!Важливо завершувати почате.Проти будівництва у буферній зоні Софії Київської висотою в 36…

Опубліковано Igor Lutsenko Понеділок, 17 серпня 2020 р.

Активістка ГО “Андріївсько-пейзажна ініціатива” Ірина Нікіфорова уточнює, що меморандум підписали: мер Києва Віталій Кличко, інвестор, гендиректор Софії Київської Неля Куковальська та голова ГО “Андріївсько-Пейзажна ініціатива” Марина Соловйова. Демонтаж почнуть вже на початку осені, після узгодження нового проекту.

Друзья, запомните эту дату – 17 августа 2020 года. Мы шли к этому долгих 12 лет. За эти годы мы вместе прошли через…

Опубліковано Irina Nikiforova Понеділок, 17 серпня 2020 р.

Сьогодні ми ставимо крапку у конфлікті, який тягнеться з 2008 року. І я наголошую: від самого початку позиція столичної влади була однозначною – багатоповерхового будівництва в охоронній зоні ЮНЕСКО – буферній зоні Софії Київської – не повинно бути!», – наголосив Віталій Кличко.

Він додав, що будівництво на вулиці Гончара було зупинене в 2016 році.

Мер Києва нагадав, що є чимало прикладів, коли столична влада зупиняла забудовників, які нехтували інтересами міста. Зокрема, було зупинене будівництво готелю на Андріївському узвозі, також знесли незаконну надбудову на Будинку профспілок, демонтували і верхні поверхи будівлі у Десятинному провулку.

Він додав, що забудовник має змінити проект, аби він відповідав всім нормам закону і рішенням, що ухвалила Київрада.

Оновлений проект, який новий власник будівництва повинен надати на розгляд міста, буде готовий наближчим часом.  Про це заявив гендиректор ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» Василь Нахамко.

Ми зробимо все, аби ця будівля не псувала вигляд історичної частини міста. Головне для нас – це співпраця з громадою міста. І ми чітко розуміємо, що повинні діяти в рамках закону та рішень, які ухвалює влада Києва», – підкреслив Василь Нахамко.

До зміни власника будівництво велося «на російські гроші Внєшторгбанку».

Нагадаємо, державна архітектурно-будівельна інспекція України відмовилася ввести в експлуатацію, так званий, будинок-монстр на Подолі.

Фото: Facebook