Про це йдеться в повідомленні Повітряних сил США.

Розслідування підтвердило, що до несанкціонованого витоку інформації причетний сам Тейшейра, але в його підрозділі – 102-му розвідувальному крилі Розвідувального управління Повітряних сил Нацгвардії США – не вжили достатніх заходів після того, як стало відомо про дії військового.

Звіт вказує на низку “непрямих факторів”, які уможливили скандал із витоком інформації, як-то непослідовні й неточні інструкції військовослужбовцям, неефективну процедуру дисциплінарних стягнень і відсутність належної пильності з боку командування.

У результаті керівництво Повітряних сил американської Нацгвардії оголосило дисциплінарні покарання для 15 військовослужбовців. Серед іншого, був відсторонений командир 102-го розвідувального крила полковник Шон Райлі, а одному з його заступників оголосили догану.

Крім того, 102-гу групу розвідки, спостереження і рекогносцировки у складі крила, де й проходив службу Тейшейра, відсторонили від виконання завдань, які передоручили іншим підрозділам у складі Повітряних сил Нацгвардії.

Паралельно Повітряні сили США прозвітували про посилення заходів безпеки для недопущення подібних витоків.

Йдеться, серед іншого, про посилення обмеженого доступу до секретної інформації, додаткових рекомендацій щодо багаторівневого фізичного захисту об’єктів і систем та посилення відповідальності за підозрілу поведінку.

Як ми писали раніше, через витік секретних американських документів Україна у квітні змінила деякі свої військові плани.

Секретні документи Пентагону, які були опубліковані в мережі тоді, демонструють те, як США шпигують як за союзниками, так і за супротивниками, що глибоко стурбувало американських чиновників, які побоюються, що ці викриття можуть поставити під загрозу чутливі джерела і скомпрометувати важливі міжнародні відносини.

Нагадаємо, 13 квітня, правоохоронці заарештували 21-го річного члена 102-го розвідувального крила ВПС Національної гвардії штату Массачусетс Джека Тейшейру. Його підозрюють у витоку секретних документів з Пентагону, які містили інформації про війну в України та контрнаступ ЗСУ.

За словами журналістів The NYT, Тейшейра був адміністратором каналу у Discord під назвою Thug Shaker Central, де близько 20-30 осіб, переважно молодих чоловіків і підлітків, об’єдналися через спільну любов до зброї, расистських онлайн-мемів і відеоігор.

У п’ятницю, 14 квітня, йому оголосили обвинувачення у справі про витік секретних документів Міноборони США.