У Пентагону залишилося ще 3,5 мільярда доларів у страховому фонді. Однак для повноцінної допомоги Україні важливо, щоб Конгрес ухвалив бюджет.

КИЇВ24
США. Фото: Getty Images

Про це розповів в ефірі КИЇВ24 експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв.

Питання в об’ємах допомоги від США. У нас ще залишається запас в 3,5 млрд дол. так званих страхових фондів Пентагону. Які виділяються на подолання стихійних лих, чи виділяються на екстра бюджетні активності, які необхідні для військового відомства. Тому трохи грошей ще є. Питання в тому, що це неспіврозмірно мало в порівнянні з тим, що нам можуть надати відповідно до рішення Конгресу.

Він додав, що жодне інше в межах США не діє сильніше за рішення Конгресу. Тож саме Конгрес США має ухвалити рішення щодо бюджету та подальшої допомоги Україні, щоб воно було легітимним і жоден Трамп не міг цього змінити.

Якісь проміжні варіанти по 300 млн дол. можливо знаходити, але якщо ми хочемо повноцінний бюджет допомоги, то це лише через Конгрес.

Раніше також повідомляли, що у зв’язку із затягненням у Палаті представників рішення про подальшу допомогу Україні адміністрація США продовжуватиме активно шукати способи забезпечення українців негайною підтримкою, як і минулого місяця.

«Епопея» із затримкою допомоги для України: які перспективи ухвалення законопроєкту

Конгрес США вже кілька місяців не може схвалити нове фінансування допомоги Україні для продовження постачання зброї.

Зараз на розгляді проєкт закону про допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню на 96 млрд доларів. На потреби України в ньому передбачені понад 60 млрд доларів. Документ має схвалити Палата представників і підписати президент.

Спікер Джонсон заявив, що Палата представників розблокує законопроєкт, але він суттєво відрізнятиметься від ухваленого Сенатом. Розглядаються варіанти, що допомога Україні надаватиметься за програмою позики або кредитування.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
19 Квітня 2024
Більше новин