Про це пише BBC.
Очільник парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони заявив, що таке явище справді є і з ним намагаються боротися:
“Скільки зараз справ про відповідальність працівників ТЦК та СП та поліції за перевищення повноважень я не готовий вам відповісти, але ці справи є. Чи це масове явище? Я знаю, що в деяких областях цього в десятки разів менше, ніж в інших… Мені здається, що десь на місцях це через невиконання того плану, завдань, наказу. І отакі у нас ганебні ситуації виникають. Але ми постійно про це наголошуємо, постійно заслуховуємо їх і постійно говоримо, що шукайте інші шляхи, робіть рекрутингові центри” – сказав Завітневич.
Водночас він наголосив на позитивних результатах, які дають рекрутингові центри. Мовляв, їхній об’єм може бути все ж дещо недостатнім, але позитивним. Хоча цю роботу варто було починати ще 2014 року, вважає Завітневич.
Нардеп також заявив: закон про мобілізацію спрацював:
“Погано те, що я не можу називати ці цифри, які стосуються мобілізації. Але я вам скажу, що ті завдання, які ставив перед нами всіма загальний сектор безпеки і оборони про кількість мобілізованих і по рекрутингу, то завдання ці виконав закон“.
Нещодавно у соцмережах з’явилося відео наради Житомирського ТЦК, де обговорювали мобілізацію на травень, зокрема, виконання плану на 60% та різні методи залучення громадян. У ТЦК заявили про хакерську атаку та назвали маніпуляцією оприлюднене відео.