Однак одночасно з тим, як люди втрачали роботу, багато професійних кадрів поїхали за кордон через війну та знайшли роботу там, а чоловіки стали до лав ЗСУ. Тож на шальці терезів інша проблема — нестача кваліфікованих фахівців на вакантні посади. У зв`язку з цим відбувається зміна рекрутингу: зі «знайти співробітника, який вже вміє» на «знайти співробітника, який має талант та готовність навчатися того, що треба».
Акцент на навчанні
Враховуючи ситуацію з міграцією українців за кордон, переселенням на захід і дисбалансом кандидатів всередині країни, при пошуку співробітників компанії фокусуються на особистих якостях людей та проводять інтенсивне навчання всередині компанії. Навички, такі як адаптивність, комунікабельність, здатність до навчання, стають ключовими при відборі співробітників.
Оскільки ринок праці не може повністю задовольнити попит на кваліфікованих фахівців, компанії вкладають значні ресурси в навчання нових співробітників. Вони розробляють внутрішні навчальні програми, які допомагають новачкам швидко опанувати необхідні навички та знання. Це дозволяє компаніям не лише заповнювати вакансії, але й формувати команди, які відповідають їхнім специфічним потребам.
Компанія Ribas Hotels Group не стала винятком, і запровадила внутрішнє навчання нових співробітників. Завдяки цьому вона змогла заповнити місця тих співробітників, що поїхали за кордон після початку війни, і сформувати команду, яка має спільні цінності та мотивацію.
Нові можливості
Брак працівників гальмує розвиток компаній та економічний потенціал країни. Важливим кроком до вирішення цієї проблеми є освітні проєкти, що допомагають здобути нові навички. Так, проєкт «Всеукраїнська школа гостинності Ribas», який реалізується за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», створює можливості для працевлаштування працівників HoReCa та безробітних в Україні через навчання і перекваліфікацію.
«В умовах сучасних викликів ініціювання таких програм є надзвичайно важливим, адже вони допомагають людям не лише знайти нову роботу, але й повернути впевненість у своїх силах та здатність забезпечувати себе та свої родини», — зауважив Артур Лупашко, засновник Ribas Hotels Group.
Проєкт має на меті:
- Забезпечити перенавчання працівників, які втратили роботу через війну, і тих, хто хоче перейти в нову галузь.
- Сприяти працевлаштуванню працівників, які отримали нові навички.
- Запровадити навчальну програму для безперервного підвищення кваліфікації в сфері гостинності.
- Зменшити «кадровий голод» у готельно-ресторанній галузі.
Навчання в школі гостинності надає практичні навички на базі готельної мережі Ribas Hotels Group, яка налічує 55 проєктів в керуванні, проєктуванні та будівництві в Україні та світі. Це змішаний формат навчання (онлайн та офлайн) і стажування, що дозволяє здобувати професійні навички з нуля.
Варто зауважити, що протягом 8 місяців планується навчити 645 осіб та працевлаштувати 300 осіб. Стажування відбудеться у 2 навчальних центрах — у Одесі та Буковелі.
Подібного навчання на національному рівні в Україні раніше не було. Освіта у цій школі надає можливість отримати практичні навички на базі готельної мережі Ribas Hotels Group та інших партнерів. Це надасть кандидатам усі необхідні знання для працевлаштування у будь-якій компанії на ринку за 5 посадами: керівник готелю, адміністратор, менеджер ресторану, офіціант, професійна покоївка. Буде передбачено від 1 до 6 груп навчання в залежності від спеціальності.
Для тих, хто опинився у складній ситуації через втрату роботи, важливо пам’ятати, що завжди є вихід. Безкоштовні програми перекваліфікації можуть стати справжнім порятунком і допомогти знайти нові професійні можливості. Не бійтеся змін і завжди шукайте нові шляхи для розвитку!
Бажаєте працювати в сфері HoReCa? Реєструйтеся на навчання в «Всеукраїнській школі гостинності Ribas»!