Про це повідомляє “Відсіч”.
Спонтанну акцію зорганізували під будівлею, де радянська влада винесла вирок поету і дисиденту. Таким чином активісти та небайдужі кияни висловили протест проти цензури в Україні.
Сьогодні в Києві відбулися читання книги Вахтанг Кіпіані «Справа Василя Стуса», яку вчора заборонив український суд….
Опубліковано Відсіч Вівторок, 20 жовтня 2020 р.
Учасники розташувалися на карематах, запалили свічки й читали. До них могли приєднатися всі охочі.
20.10.2020 Киев. Акція "Справа Стуса. Читання при свічках". ВIДЕО+ФОТО:https://censor.net/v3225952
Опубліковано Oleg Bogachuk Вівторок, 20 жовтня 2020 р.
Як повідомляє «Суспільне», у Харкові під офісом ОПЗЖ зачитали вже заборонені судом уривки з книги. Порядок на акції охороняла поліція.
«Ми повертаємося в той час, коли якийсь жлоб може заборонити мені читати те, що я хочу»: зацитувати уривки з книги про Василя Стуса прийшли близько 20 людей
Опубліковано Суспільне Харків Вівторок, 20 жовтня 2020 р.
Протест проти заборони книги висловили й активісти в Дніпрі, вивісивши банер на мосту.
Нагадаємо, у серпні 2019 року Віктор Медведчук подав позов із вимогою заборонити розповсюдження книги “Справа Василя Стуса” авторства історика і журналіста Вахтанга Кіпіані. 19 жовтня 2020 року Дарницький райсуд Києва зобов’язав автора книги “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані та видавництво “Vivat” видалити з твору інформацію про Віктора Медведчука та заборонити розповсюдження накладу до усунення прав голови партії ОПЗЖ, який був адвокатом Стуса за часів СРСР. У видавництві “Vivat” вирішили оскаржувати рішення Дарницького райсуду.
Довідково. Віктор Медведчук з 24 вересня 1980 року виступав захисником у процесі над Василем Стусом, хоча сам поет від нього відмовився. Уже 2 жовтня того ж року Стусу зачитали вирок за “антирадянську діяльність і пропаганду”, не давши виступити з останнім словом і за відсутності підсудного. В листопаді 1980 року Стус потрапив у табір особливого режиму, де помер 4 вересня 1985 року. Згідно з архівами, Медведчук у промові захисту сказав, що “всі злочини Стуса заслуговують покарання”, але просив звернути увагу на те, що Стус виконував норму на підприємствах і що поет переніс тяжку операцію шлунка. Медведчук згодом виправдовувався, що роль адвоката в таких процесах у СРСР була мінімальною і він не міг врятувати Василя Стуса.
Фото: Відсіч