Про це в ефірі «КИЇВ24» розповів кардіолог, сомнолог Юрій Погорецький
«Замість кортизолу та адреналіну нам потрібен гормон мелатонін, який виробляється з 22 години. О 10-ій треба лягати спати, і о 23 виробляється гормон мелатонін у 6 разів більше, ніж за всю ніч. Це Нобелівська премія 2017 року. Є аксіома: якщо немає бомбардування, є можливість зловити цей сон. Не втрачаємо час на перечитку новин, телевізор та решту. На десяту годину вчимося спати. Ще одна порада: якщо є можливість о 9 лягати спати, лягайте. І діточок також о 9 кладіть. Щоб зловити цей гормон мелатонін. Бомбардування починається о 1-3 годині ночі. І якщо ви встигнете зловити перших два-три заходи у глибокі фази сну, зловите свій мелатонін, то сон свій зловите. А після обстрілів ще 3-4 години доспати», – радить сомнолог.
Погорецький иакож радить, якщо є така змога, мати денний сон або більше спати по вихідним. Але він звертає увагу на певні особливості такого сну.
«Можливо, денний сон, але не більше 45 хв. Ще одна порада. Доспати у вихідні дні по 1-2 годині. Недосип протягом тижня – лікарі, пожежники, військові або цивільні через бомбардування – досипайте на вихідних 1-2 години. Порада командирам – частіше робити ротацію, щоб дати можливість бійцям висипатися вдома. Побільше кохання, поцілунків та обіймів. Максимум позитиву, відверте спілкування. Почніть це впроваджувати перед сном у темноті та тиші», – повідомив Погорецький.
Фото: Відкриті джерела