Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер під час брифінгу.
Він розповів, що Вашингтон мав розмови з українським урядом щодо безпекової ситуації на сході. Як зауважив Міллер, позиція США полягає у тому, що Україна повинна сама ухвалювати рішення щодо складу своїх Збройних сил.
“Зрештою, рішення про склад збройних сил мають ухвалити українці. Що ми ясно дали зрозуміти: якщо вони нададуть додаткові сили для участі в боях, ми і наші союзники будемо готові екіпірувати і навчити ці сили”, — сказав він.
До цього державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна має ухвалити «важкі рішення», що стосуються мобілізації. Про «збільшення кількості сил на передовій» казав і радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван.
Нагадаємо, у ВРУ заявили, що жодних законопроєктів щодо зниження мобілізаційного віку в Україні немає.
Оснащення армії
The New York Times 8 грудня написало, що жодна з бригад ЗСУ не укомплектована повністю. Принаймні, це стосується підрозділів, які беруть участь у бойових діях, розповів офіцер Третьої штурмової бригади Максим Жорін. За його словами, якість особового складу останнім часом також значно погіршилася. Це пов’язано з тим, що з поповненням прибувають переважно чоловіки літнього віку та з хронічними захворюваннями.
Водночас навіть запланована кількість у 160 000 мобілізованих дозволить довести комплектність бригад ЗСУ лише до 85%, визнав секретар РНБО Олександр Литвиненко.
При цьому, влада відмовляється зменшувати вік мобілізації, побоюючись, що загибель великої кількості молодих чоловіків призведе до важкої демографічної кризи в майбутньому.