Про це пише The Washington Post.
“Путін йде тонкою межею: він намагається уникнути звинувачень у провалі мирних переговорів, водночас створюючи умови для того, щоб Трамп у майбутньому міг припинити постачання зброї та розвідданих Україні, якщо прогресу в переговорах не буде”, – ідеться в статті.
У виданні нагадали, що українська та російська делегації 15 травня прибули до Туреччини. Однак, досі залишається незрозумілим, чи відбудуться перші прямі переговори України та Росії з весни 2022 року, оскільки РФ заявила, що надішле лише делегацію низького рівня із заступників міністрів та експертів.
“Приїзд Путіна спочатку здавався малоймовірним, але Кремль витримав драматичну дводенну паузу, відмовившись розкрити свою команду, тоді як Трамп продовжував натякати під час своєї поїздки країнами Перської затоки, що він може зробити гак, якщо вважатиме, що “це буде корисно”, – ідеться в публікації.
Також вказується, що Адміністрація Трампа також підвищила значущість присутності США на переговорах, направивши до Туреччини спеціальних посланців Стіва Віткоффа і Кіта Келлогга.
Путін же, як зазначається, схоже, знизив рівень переговорів, які він сам запропонував, знову показавши своє небажання відходити від будь-яких жорстких вимог, які Росія висувала до України протягом багатьох років.
“Шанси на мирний результат у цьому раунді різко впали після того, як Путін оголосив про своїх переговірників. Якщо щось кардинально не зміниться [у четвер], що малоймовірно, то цей “склад переговірників” є сигналом того, що Путін вибрав війну замість деескалації”, – сказав російський політолог Володимир Пастухов.
Нагадаємо, пізно ввечері 14 травня стало відомо, що Путін підписав розпорядження про склад делегації РФ для переговорів з Україною в Туреччині 15 травня. Делегацію очолить помічник президента РФ Володимир Мединський.
Як зазначали в FT, судячи з усього, Росія прагне продовжити переговори з того місця, на якому вони зупинилися навесні 2022 року в Туреччині. Тоді російську делегацію теж очолював Мединський.