Відповідний проект рада директорів банку схвалила на минулому тижні, пише “Інтерфакс-Україна”.
ЄБРР зазначив, що кредит буде розділений на два рівних транші й спрямований на забезпечення сталої та ефективної роботи теплоелектроцентралей (ТЕЦ) і котелень в Києві, підвищення надійності транспортування тепла, вирішення інших критичних завдань для реабілітації і модернізації системи централізованого теплопостачання міста, підвищення якості послуг опалення і гарячого водопостачання та поліпшення виробничих і фінансових показників і можливостей КП.
Банк уточнив, що проект є частиною Green City Framework-2 (GrCF2, “Концепція зелених міст”), націленої на вирішення екологічних проблем в окремих великих містах.
КП “Київтеплоенерго” повністю належить Києву, є оператором системи централізованого теплопостачання міста, що складається з двох великих газових ТЕЦ, 15 великих, 168 малих і середніх котелень, 2800 км теплових мереж, понад 9400 теплових пунктів і сміттєспалювального заводу “Енергія”.
Київрада схвалила залучення цього кредиту на термін до 13 років в квітні цього року, уповноваживши мер міста Віталія Кличка підписати договір гарантії з ЄБРР.
Наймасштабніший проект в рамках кредитної програми – установка на ТЕЦ-6 сучасного когенераційного обладнання. В рамках енергоефективних заходів на ТЕЦ-5 планується будівництво конденсаційного економайзера, що дозволяє використовувати залишкову енергію димових газів для виробництва тепла. Аналогічне обладнання вже три роки працює на ТЕЦ-6.
Крім того, передбачається фінансування комплексу рішень, спрямованих на впровадження системи моніторингу та управління SCADA, що дозволяє в режимі реального часу стежити за технічними параметрами роботи обладнання на всіх виробничих об`єктах.
Про свій намір залучити кредит ЄБРР з трирічним пільговим періодом “Київтеплоенерго” повідомило в 2019 році. Тоді повідомлялося про три основні напрямки проекту – закриття 45 дрібних котелень (з 200 котелень, якими володіє підприємство), заміну конденсаційного теплообмінника на малому блоці ТЕЦ-5, установку нових генеруючих потужностей на ТЕЦ-6.
Фото: піксабей